Czwartek 21.8.2014, Muzeum w Warszawie dzisiaj czynne: 9.00 - 16.00, Oddział Sochaczew: 10.00 - 15.00
Skip Navigation LinksGłówna > Sochaczew > Pociąg RETRO


O Pociągu

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie to nie tylko eksponaty zamknięte w gablotach i park historycznych, unieruchomionych lokomotyw i wagonów. Muzeum to także ponad osiemnastokilometrowa linia kolejowa prowadząca do Puszczy Kampinoskiej. Od lat przejazdy po malowniczej trasie pociągiem RETRO cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców i odwiedzających nasz region. Jest to bowiem unikalna okazja poznania żywej historii kolei, która nie pozostawi obojętnym nie tylko najmłodszych, ale również tych nieco starszych już pasażerów. Przejażdżka historycznymi wagonikami ciągniętymi przez zabytkową lokomotywę spalinową pozwoli przenieść się w czasie i na własnej skórze odczuć niekwestionowany czar kolei wąskotorowej. Przejazd po urokliwym regionie Mazowsza obok rodzinnych miejsc Fryderyka Chopina, wizyta w Kampinoskim Parku Narodowym oraz wspólne biesiadowanie na skraju puszczy sprawią, że będzie to podróż pełna niezapomnianych wrażeń.


Program przejazdów

Zaczynamy o 9:20 od zwiedzania Muzeum z przewodnikiem, który ciekawie opowiada o najcenniejszych eksponatach, demonstrując dlaczego zwykła para wprawia w ruch tak potężne maszyny.

O 10.00 pociąg z charakterystycznym gwizdem rusza przez miasto w stronę Kampinosu. Przemierzając malownicze pola i lasy ciuchcia dociera do stacji Wilcze Tułowskie w Kampinoskim Parku Narodowym. Przewodnik wszystkich chętnych zabiera na półgodzinny spacer, podczas którego opowie o najciekawszych zwyczajach mieszkańców puszczy.

W tym czasie drużyna konduktorska wykonuje manewry, podczas których pociąg zmienia kierunek jazdy. Po spacerze leśnymi ścieżkami pociąg zabiera pasażerów do kolejnej atrakcji na naszej trasie – Osady Puszczańskiej w Tułowicach. Tam, tuż obok zabytkowej stacyjki, jest urokliwy zakątek, gdzie na wielkiej i starannie zagospodarowanej polanie organizowane jest ognisko. Każdy może tam kupić wszystko, co do biesiadowania niezbędne i wypocząć na łonie przyrody. Można też skorzystać z oferty nowootwartej restauracji i rozsmakować się w daniach kuchni regionalnej.

Częstokroć na tułowickiej polanie na naszych gości czekają dodatkowe atrakcje – występy artystyczne, zajęcia sportowe oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

Atmosfera na polanie jest wyśmienita i niespełna dwie godziny mijają w okamgnieniu. Aż szkoda wracać… Na szczęście pociąg RETRO kursuje przez okrągłe pół roku.


ROZKŁAD GODZINOWY

9:20 zwiedzanie Muzeum
10:00 Sochaczew Wąsk.
10:26 Chodaków
10:53 Brochów
11:06 Tułowice
11:15 Wilcze Tułowskie (przyjazd)
11:55 Wilcze Tułowskie (odjazd)
12:04 Tułowice (przyjazd)
12:10 Ognisko w Osadzie Puszczańskiej
13:44 Tułowice (odjazd)
13:57 Brochów
14:24 Chodaków
14:50 Sochaczew Wąsk.

Cennik biletów
na pociąg RETRO 2014

NORMALNY (N) – 27,00 zł
ULGOWY (U) – 21,00 zł
Bilet (B) — bez miejscówki dla dzieci do 4 lat – 9,00 zł
Bilet ROWEROWY – 11,00 zł

ZAKUP i REZERWACJA

Muzeum Kolei Wąskotorowej
Tel.: 46/862 59 75
wt.–niedz. w godzinach 8.00-15.00
email: rezerwacja@muzkol.pl

PROGRAM

- zwiedzanie ekspozycji stałych i skansenu Muzeum Kolei Wąskotorowej,
- wycieczka na trasie Sochaczew Wąskotorowy — Wilcze Tułowskie — Sochaczew Wąskotorowy, w programie spacer po Puszczy Kampinoskiej w Wilczu Tułowskim,
- w Tułowicach przejście do Osady Puszczańskiej, gdzie jest czas na rekreację i zabawę dla najmłodszych. Pod dużą, stylową wiatą jest wiele miejsc, przeznaczonych na spożycie posiłku i wspólne biesiadowanie.

Oferta zestawów piknikowych

Istnieje możliwość zamawiania zestawów piknikowych w kasie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Zestawy piknikowe (PDF)

Tel.: (46) 862 59 75
wtorek — niedziela w godzinach
8-15

email: rezerwacja@muzkol.pl

Cennik za dodatkowe usługi 2014

Każdorazowe zatrzymanie pociągu do fotografowania lub filmowana
— 50 zł + VAT

Za uruchomienie pociagu w niedzielę lub święto — 500 zł + VAT

Za wydłużenie pracy składu ponad 6 godzin — 500 zł za godzinę + VAT

Dodatkowy przewodnik — 140 zł + VAT